תהודת זהות

a

זהות מרחבית באזור "השותפות לקיימות אזורית"
אוצרת: תמר ארבל אלישע

התערוכה "תהודת זהות" עוסקת בקשר שבין האדם והמרחב באזור גיאוגרפי מוגדר. באמצעות השפה האמנותית היא מבקשת לעורר את השאלה: האם קיימת זהות מרחבית? שאלה זו מתעצמת לנוכח ההבנה כי מדובר בתפיסה מרחבית חדשה ובישות שצומחת מתוך רצון לייצר מרחב משותף, טוב יותר לתושביו, לטבע ולסביבה. "השותפות לקיימות אזורית" פועלת מזה שלוש שנים במרחב הכולל את זכרון יעקב, בנימינה-גבעת עדה, ג'סר אלזרקא, יישובי אלונה וחוף הכרמל. חמש הרשויות חברו יחד עם רמת הנדיב במטרה לשלב כוחות בהתמודדות עם אתגרי השמירה על מרקמו הייחודי של המרחב. החיבור נוצר מתוך ההבנה שנושאים של קיימות הם חוצי גבולות מוניציפליים ומחייבים הרחבת פרספקטיבה מן ההקשר המקומי המצומצם להתבוננות על האזור כולו.   

התערוכה מזמנת מפגש בין הזהויות השונות המתקיימות במרחב – זהות של האמן הזכרוני לצד זו של האמנית תושבת ג'סר אלזרקא; של אמן תושב עין הוד לצד זו של אמנית מקיבוץ מעגן מיכאל. התערוכה מציגה שלל פרשנויות, אשר מתלכדות לכדי פסיפס שמרכיב את הזהות המרחבית המשותפת. זהו מארג של זהויות מקומיות שמתחברות לכדי שלם שגדול מסכום חלקיו.

התערוכה "תהודת זהות" מבקשת להוציא את הגלריה אל הרחוב ואל הקהילה – קהילת האמנים, קהילת השותפות. היא מבקשת לשקף מגוון רחב ככל האפשר של עשייה אמנותית מן האזור, בתחום היצירה הדו-ממדית, וכך לבטא את העיסוק בסוגיית הזהות המקומית. הטקסטים העוסקים באמנים נכתבו מתוך מפגש אישי של האוצרת עם כל אחת ואחד מהם, במטרה לשקף את דרכיהם ומחשבותיהם. עבודות המקור צולמו ונדפסו על גבי שמשונית, חומר פלסטי עמיד בגשם. מהלך זה מנגיש את האמנות לכלל הציבור במרחב ומחבר בין הקהילה לבין האמנים ויצירותיהם. לאחר סיום התערוכה, ישמש החומר לייצור מוצרים שונים בשימוש חוזר, במסגרת סדנאות שייערכו עם אנשי הקהילה.
התערוכה פרוה על פני שבעה קירות ברחבי השותפות: רמת הנדיב, זכרון יעקב, בנימינה, גבעת עדה, עמיקם, ג'סר אלזרקא והיכל מוזה בחוף הכרמל.

לפרטים נוספים: www.hashutfut.org

logo

צור קשר:
ימים א' - ה' בין השעות 18:00 - 9:00
עמדות המכירה מאוישות שעתיים לפני כל מופע.

טלפון שרות לקוחות:| 04-6640600 רב-קווי
פקס: 04-6640610 | מייל: cs@htc.org.il

© 2017 היכל התרבות הבמה חוף כרמל. כל הזכויות שמורות
הנגשה

מידע הצהרת נגישות


גודל טקסט רגיל גדול ענק
תצוגת צבעי האתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
עיצוב האתר עיצוב רגיל תוכן בלבד, ללא עיצוב
סגור